PRZEDSZKOLAKI OBCHODZĄ ŚWIĘTA MAJOWE

W piątek, 28-ego kwietnia zajęcia w przedszkolu poświęcone były świętom majowym:
1 maja – Święto Pracy,
2 maja – Dzień Flagi,
3 maja- Uchwalenie Konstytucji 3 maja.

Okres poprzedzający Święta Majowe to okazja do rozmowy z najmłodszymi o Ojczyźnie.

Bardzo ważne jest, aby od najmłodszych lat budować poczucie dumy, że jesteśmy Polakami i wszystko co polskie jest dla nas bliskie i ważne.

W każdej grupie przedszkolnej odbyły się zajęcia patriotyczne, a dzieci, ubrane na galowo, odśpiewały wspólnie Mazurka Dąbrowskiego, przyjmując odpowiednią postawę.

Uwieńczeniem patriotycznego dnia było zrobienie wspólnego zdjęcia, przedstawiającego Flagę - ważny symbol Polski.

Zachęcamy, aby na czas świąt majowych wywiesić flagę Polski i tym samym podkreślić naszą narodową tożsamość.
Pamiętajmy, że uświadamianie dzieciom historii naszego kraju jest ogromnie ważne.