"Była noc, ciemna noc..." Jasełka w przedszkolu

Niewątpliwie okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy,
pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych.
W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych.
Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu,
którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa.

W dniu 18 grudnia 2023r.w naszym przedszkolu odbyło się piękne Jasełkowe
przedstawienie dla zaproszonych gości.
Wspólnie z nami tę uroczystą chwilę przeżywali bliscy naszych wychowanków,
dyrekcja, nauczyciele, pracownicy naszego przedszkola oraz radny gminy Malechowo
pan Wiesław Rosiński.

Świętowanie rozpoczęło się od złożenia życzeń przez
Wicedyrektor Elizę Wróblewską-Hencel.

Następnie pod okiem swoich pań przyszedł czas na występy dzieci.
Jako pierwsze zaprezentowały się dzieci z grupy Żuczki w utworze
"Mikołaj jest razem z nami". 3- latki  zaprezentowały się wspaniale, dając ogrom radości zaproszonym rodzicom.

Po nich przyszedł czas na 4-letnie Pszczółki, które wprowadziły gości w iście magiczny nastrój prezentując taniec z zapalonymi światełkami w dłoni do utworu "Noel", a następnie śpiewając piękną kolędę " Dziś w stajence mały Jezus się narodził".

Cudownie zaprezentowały się również 5-letnie Smerfy w  utworze
"To nasze święta" wprowadzając wszystkich obecnych w prawdziwie świąteczny nastrój.

Po kolędowaniu młodszych dzieci rozpoczęły się Jasełka w wykonaniu 6-latków z grupy Pracowitych Skrzatów.
W tle rozbrzmiał piękny utwór pt. "Była noc, ciemna noc, ona szła",
w rytmie którego z widowni na scenę weszli Aniołowie, Pasterze,
oraz Józef z Maryją u boku.
Już to wprowadziło wszystkich w cudowny i świąteczny nastrój. A to, co działo się dalej tylko podtrzymało piękno uroczystości.

Starsze przedszkolaki w nietuzinkowy sposób przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus uświetnioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała uroczysty i nastrojowy klimat. Przedstawienie były wyjątkowe.
Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Bożego Narodzenia. Aktorzy zaprezentowali swoje talenty, które nagrodzone zostały gromkimi brawami.

Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, recytowane wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni.