Dzień Bezpiecznego Internetu 2024

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) to cykliczne wydarzenie w kalendarzu szeroko zakrojonych świąt  dedykowanych głównie dzieciom i młodzieży – ale nie tylko. Przypadające zawsze na pierwszą połowę lutego obchody po raz pierwszy zapisały się na kartach historii w roku 2004, zainicjowane i ustanowione przez Komisję Europejską. W tym roku, dokładnie 20 lat później, Dzień Bezpiecznego Internetu obchodziliśmy we wtorek, 6 lutego 2024.

Uczniowie klas młodszych wzięli udział w lekcji przygotowanej przez Fundację „Dzieci uczą rodziców” pod tytułem „Bezpieczny internauta”. Lekcja przybliżyła uczniom zasady bezpieczeństwa w Internecie, zagrożenia, które niesie ze sobą korzystania z zasobów sieci, ale także uświadomiła zalety materiałów internetowych. Dodatkowo obejrzeli film nagrany we współpracy z komendą Miejską Policji w Dąbrowie Górniczej, w którym Podkomisarz Damian Korczyński udziela cennych porad dzieciom na temat bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie wykonali przygotowane karty pracy utrwalające wiadomości i umiejętności.