Dzień Języka Ojczystego

,,A nade wszystko szanuj mowę twą ojczystą. Nie znać języka swego- hańbą oczywistą.’’

Dzień Języka Ojczystego został ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku, a obchodzimy go od 2000 r.. Jego celem jest ochrona języków ojczystych oraz dbanie o języki zagrożone i ginące. Dbając o język ojczysty i chroniąc go, dbamy o własną tożsamość narodową.

W Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Malechowie w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego odbyło się wiele najróżniejszych działań mających na celu upamiętnienie tego dnia: gminny konkurs ortograficzny dla kl. II i III, szkolny konkurs ortograficzny, kalambury, zagadki, quizy na lekcjach języka polskiego w klasach IV- VII oraz w klasach młodszych. Ponadto udekorowano drzwi klasowe i przygotowano gazetkę okolicznościową.