Szkolny Konkurs Ortograficzny "Mistrz ortografii"

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny ,,Mistrz ortografii”.

Wzięli w nim udział wybrani uczniowie z klas IV- VII. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy i umiejętności praktycznych dotyczących zasad ortografii i interpunkcji, kształtowane zasad szlachetnego współzawodnictwa, propagowanie dbałości o poprawność polszczyzny oraz wyłonienie najlepszego ucznia z ortografii, na poziomie każdej klasy.
Komisja po sprawdzeniu prac konkursowych wyłoniła zwycięzców.
1. miejsce Nikola Filipowska i Franciszek Suchiński- Mistrzowie ortografii
2. miejsce Nikola Pietras
Klasa V
1. miejsce Franciszek Okurowski- Mistrz ortografii, który napisał dyktando bezbłędnie.
2. miejsce Margerita Stocka
3. miejsce Igor Bireta
4. miejsce Lidia Kamiennik
1. miejsce Maria Sominka- Mistrz ortografii
2. miejsce Lena Małysz
3. Weronika Jarosz
4. Lena Choina
Klasa VII
1. miejsce Hanna Herba- Mistrz ortografii. Uczennica napisała dyktando bezbłędnie.
2. miejsce Lena Kępska
3. miejsce Kacper Kacprzak
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek.