Dzień Myśli Braterskiej

Dzień Myśli Braterskiej to wspólne święto harcerzy, harcerek, skautek i skautów na całym świecie.

22 lutego to dzień upamiętniający urodziny Roberta i Olave Baden- Powell- założycieli skautingu. Polskim odpowiednikiem skautingu jest harcerstwo. Założyciel skautingu pozostawił ważne przesłanie, które jest skierowane do wszystkich ludzi:
,, Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście”.
Harcerze z Próbnej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej z Malechowa z drużynową Martą Korotusz uczcili ten dzień w sposób szczególny. Całej społeczności szkolnej przedstawili krótką historię Dnia Myśli Braterskiej, złożyli życzenia uczniom, nauczycielom, poczęstowali słodkim upominkiem oraz wręczyli kartki z życzeniami dyrektorowi szkoły- p. Piotrowi Chylareckiemu i wicedyrektor- p. Elizie Wróblewskiej- Hencel.