Realizacja projektu "RUSZ ŚMIAŁO SWOJE CIAŁO" w ramach Programu SPOŁECZNIK

Z radością informujemy, że projekt grupy nieformalnej z naszego przedszkola pt. "RUSZ ŚMIAŁO SWOJE CIAŁO" został pozytywnie oceniony przez Komisję Oceny Wniosków w ramach Programu „Społecznik” - zachodniopomorskiego systemu wspierania inicjatyw oddolnych” realizowanego przez Koszalińską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. na mocy umowy podpisanej z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego.

Projekt uzyskał dofinansowanie w wysokości 3000 zł i był realizowany  w terminie: 1.09.2017 – 30.11.2018r.

Głównym celem projektu było: umożliwienie dzieciom, ich rodzinom i społeczności lokalnej aktywnego spędzania czasu wolnego oraz zakorzenienie w wychowankach przedszkola zdrowego stylu życia od najmłodszych lat.

Zrealizowane działania:

• Pogadanki, warsztaty i spotkania ze specjalistami  z zakresu zdrowia i sportu

• Codzienne zabawy ruchowe, gimnastyczne

• Bieg przedszkolaków pod hasłem "BIEG PO ZDROWIE"

• SPACER LEŚNĄ ŚCIEŻKĄ – nordic walking z rodzicami

• SZUKAMY UKRYTEGO SKARBU – gra terenowa z pokonywaniem naturalnych przeszkód

• Magia Cyrku – zajęcia z elementami dydaktyki cyrku prowadzone przez uczniów Gimnazjum w Malechowie

• SPORTOWY TALENT – ukazanie, że w każdym z nas tkwi potencjał, każdy potrafi zrobić coś, czym może się pochwalić – podsumowanie projektu.

Rodzice o realizacji projektu zostali powiadomieni 4 września 2017r. podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego. Natomiast z harmonogramem zaplanowanych działań zapoznali się w formie prezentacji na zebraniu ogólnym 13 września 2017r.

Relacja z działań w zakładce Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA